Přinášíme fantastický nástroj na tvorbu výrobních a business procesů. Digitalizace a optimalizace vaší tovrárny na peníze se tak stává doslova hračkou.

Builder - Tvorba procesu

Jak jsme již psali zde, v souvislosti s nadcházejícím vydáním VIS9®PLANT jsme vytvořili fantastický nástroj na tvorbu výrobních a business procesů - a to zdarma.

V podstatě na světě nenaleznete rychlejší nástroj, který takto vytvoří funkční business procesy v souladu se standardy UML. Design výrobních a obchodních procesů nebyl nikdy tak rychlý a jednoduchý.

Protože máme zkušenosti s přepisováním myšlenek na papír a jejich následnou prezentací, moc dobře víme, jak je těžké udržet geniální myšlenku dlouho v hlavě. Tehdy oceníte rychlé řešení a velmi rychlé ovládání programu VIS9®Builder. Ten od vývojové verze 0.3.86 poskytuje plně funkční modely procesů. A co to znamená?

To znamená, že máte v ruce jedinčný nástroj, který Vám umožní vytvořit opravdu funkční proces, který můžete již nasadit do své továrny, podniku či kanceláře.

Vždy profesionální vzhled

Navržením procesu ve VIS9®Builder dostanou vaše prezentace procesů, profesionální vzhled. Ukážete tak světu, že se vyznáte a myslíte to s procesy ve vaší firmě vážně.

Jak to tedy uděláte?

Na tomto řešení je nejkouzelnější, že na něm může spolpracovat několik lidí s různými schopnostmi a úrovní odborných znalostí současně.

Řekněme, že máte tři úrovně, ze kterých můžete současně systém vašeho podniku navrhovat či stavět:

Výsledkem je pak naprosto transparentní softwarové řešení, které je srozumitelné úplně všem a na všech úrovních.

Opravdu jednoduché

Sázíme na jednoduchost. Takže po spuštění procesu se vám zobrazí prázdný projekt, ve kterém již máte připraven začátek a konec procesu. Nyní si jen vložíte jakýkoliv funkční blok či více bloků a mezi sebou je propojíte, tak jak mají jít za sebou. Je to jako dětská stavebnice.

Připravili jsme pro vás pět základích režimů editoru:

Přidat můžete hned několik funkčních bloků:

Rozhodovací strom

(Decision tree - nastavuje již analytik či metodik) byl vytvořen pro účely směrování toku procesu jiným směrem. Je tak na první pohled zřejmé, kudy proces má pokračovat podle dosažení různých podmínek.

(Nezapoměňte, že vše je naprosto standardní, a pro odborníky je toto samozřejmostí.)

Aby bylo možné nastavit podmínky, kudy bude proces pokračovat navrhli jsme jednoduché prostředí na definování podmínek rozhodování. Pro rozhodovací strom je vždy jeden směr, který je vždy průchozí. Nemá smysl jej nijak nastavovat. Podmínku tedy můžeme nastavit až pro další směr. Ukážeme si to na jednoduchém procesu zpracování čárového kódu, tak jak jej zpracovává terminál systému VIS9®PLANT.

V tomto případě se podíváme na rozhodovací strom "is Barcode Set?" Prosím, toto nastavování nechte na vašem metodikovi či analytikovi (toho kdo nastavuje procesy vaší továrny), z hlediska businessu je to příliš velký detail. Za business pouze definujte otázku a kudy má šipka jít.

Logicky vyplývá, že můžeme podmínku také otočit, když prohodíme výstupní šipky. Pak tedy také změníme podmínku:

Jak vydíte bylo potřeba vyměnit podmínku z:
[barCode]==""
na:
[barCode]<>""

Takže dost detailů

Nyní máte představu o tom, že plně digitalizovat vaší továrnu je vlastně velmi jednoduché. A o to nám vlastně jde. Dát vám do rukou nástroje, které vám umožní dělat zázraky ve vašem podniku, a to prakticky ihned a zadarmo. Získáte tak náskok sami před sebou. Uvidíte, co se ve vašem podniku skutečně děje a vytvoříte si jednoduše přehled o tom, co je dobré ve vašem podniku ihned zlepšit.

Tento nástroj stáhnete zde:

Stažení VIS9®Builder

Zatím úplně stačí, když si tento nástroj stáhnete, trochu si s ním pohrajete a zjistíte, že je to opravdu něuvěřitelně jednoduché a extrémně účinné.

Pár rad a triků na závěr

Váš proces je vaše vizitka! Dejte si záležet.