Představte si, že proměníte jakoukoli obrazovku na centrum videozábavy nebo průmyslový monitor. Postačit může pouze i kabel do elektrické sítě a WiFi.

Vzdáleně ovládané televize

Tak je to konečně tady. Vydali jsme qScreen ve svém třetím vydání. Nyní od verze VIS9.3.1812 si můžete vychutnat pohodlné ovládání všech obrazovek doma či ve veřejných provozech na jedno kliknutí.

Každou obrazovku je samozřejmě možno nastavit zvlášť, nebo vytvořit skupiny obrazovek, které se chovaji stejně, jako by to byla jen jedna naklonovaná obrazovka. Tuto funkci oceníte zejména v provozech jako letiště, laboratoř či prodejna. Je libo provozovat na všech vašich obrazovkách stejný program nebo na každé obrazovce něco jiného a nakonec chcete vyhlásit požární cvičení? Nebo snad máte ve svém domě party, kde chcete na všech TV promítat kolekci rodinných fotografií? VIS9 má již nějakou dobu zabudovanou funkci řízení vzdálených obrazovek po síti. V systému je možné řídit totiž režimy, ve kterých qScreen pracuje a pouhou změnou celkového režimu, všechny obrazovky změní svůj obsah jako mávnutím kouzelného proutku.

Jak to funguje?

Televize má schpnost použít internetový prohlížeč, ačkoli se začátkem roku 2021 výrobci dohodli, že již nebudou dodávat do SmartTV internetové prohlížeče, tato funkčnost se dá stále doinstalovat. Jakmile je schopna TV zobrazit internetovou stránku, je schopna využít tuto kouzelnou funkci s názvem qScreen.

Samozřejmě pokud nemáte smart TV, ale například počítač ať už nový, či starší, je možné připojit tento počítač k síti úplně stejně. V takovém případě doporučujeme spustit běžný internetový prohlížeč (například Google Chrome) a na něm otevřít stránku VIS9 qScreen.

Váš IT již pouze zafixuje nastavení IP adresy a můžete se spolehnout, že se data pro tuto TV zobrazí vždy na této TV.