Vylepšený fullscreen fotoalba

Baví nás vyplepšovat vylepšené, takže tady je zase jedno malé, ale velmi příjemné vylepšení staré známé funkce fotoalba.“

Všichni už dnes známe funkci fotoalba. Jsou v podstatě dvy způsoby jak fotoalbu přistoupit. Jednak přímo z VIS9® nebo externě, přímo z prohlížeče, nejčastěji pomocí: [adresa vašeho VIS9 serveru]?photoalbum například: https://vis9.eu/demo?photoalbum nebo pomocí iframe v nějaké naší webové aplikaci, která se musí nacházet, na tom samém serveru. Pokud by si někdo přidal vaše fotoalbum na svoje stránky, nebude mu to fungovat, viz níže náhled, který je spuštěný právě z demo stránek vis9.eu:

Pokud samozřejmě použijete klasický odkaz na fotoalbu z takové stránky, dopadne to nějak takto:Navštivte fotoalbum na VIS9.eu https://vis9.eu/demo?photoalbum

Fotografie pochopitelně nelze tímto nástrojem stáhnout, alespoň ne jednoduše - nelze totiž uživateli zabránit pořídit si fotografii obrazovky.

Pokud tedy spustíte fotografii přes celou obrazovku tak od verze 9.3.1822 na počítači nově fungují tyto klávesy:

Pro myš pak platí tyto funkce: Pokud dojdete na poslední nebo první fotografii a budete chtít dál, pak se prohlížení na celou obrazovku ukončí a zobrazí se opět katalog fotografií.

Je to takové to staré dobré a normální ovládání, ale tentokrát na našem super rychlém prohlížeči fotek.